• Yazar
    Yazı
    lego herif v2
    Katılımcı

Selamlar,
    Uzun zamandır air speeder yapmak istiyordum. Elime gerekli parçalar ulaşınca yapmayı başardım. Yapım aşamasında artan parçalarla bir tane daha yaptım. 2 model arasında bazı farklılıklar olsa da temel olarak aynılar.

Firma adını 4Ds olarak belirledim. Soldaki modeli önce yaptım ve adı 4Ds-G . Sağdaki modelin adı 4Ds-B.

4Ds-G
    Ön cam için elimde istediğim şekilde parça olmadığı için iki modelde de aynı ufak cam parçalarını kullandım.

Tasarımda en zorlandığım kısım iç tasarım oldu. Araçların şasisi 6 genişlikte ama iç kısım 5. Minifigürlerin kollarının dışarıya çıkmaması için böyle bir çözüm buldum. Koltukların arasına güzelce bir konsol yerleştirdim. Sonuç beni tatmin etti ve yapması çok zevkliydi.

Bu modelin iç tasarımında koyu gri ağırlıklı kullandım. Pek detay yok ama en azından renklerle bir şeyler katmaya çalıştım. Ayrıca kenarlara ayna olarak düşündüğüm parçaları ekledim.

Ön farlar bu firma için karakteristik. Modellerdeki en sevdiğim kısım bu ön farlar oldu.

Arkada 4’lü egzoz çıkışı var.

Altta havada kalmak iticiler ve iniş takımı olarak kullanılan çıkıntılar var.

Aracın iç kısımlarını da göstermek istiyorum.

4Ds-B
    Ana modelden yan panel, egzoz, aynaların olmaması, şasi renkleri, motor havalandırma girişi, alt ve iç tasarım olarak farklı. Ayna eklemek isterdim ancak uygun renkte parçam yoktu.

Ön far

İç tasarımda kahverengi kullandım. Yine pek detay yok ama bu renk hoşuma gitti.

Legolord
    Katılımcı

Altıda, üstüde çok şık olmuş. Bende seviyorum speeder yapmayı ama benimkiler daha çok tek kişilik, motor tarzı oluyor. Yaşasın Star Wars.

lego herif v2
    Katılımcı

Ben de motor tarzını daha çok seviyorum ama farklı şeyler denemek de hoş oluyor.

Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.