Son güncelleme tarihi: Governor 6 months önce
9 sesler
13 yanıt
  • Yazar
    Yazı
    pekaziz
    Katılımcı

Selamlar,

Henüz daha ilk kat üzerinde çalışsam da modüler binamı sizlerle paylaşmak istedim. Giriş katında veteriner ve antikacının tablo ve kitapları yer alıyor. Üst katta da eski eşyalar, plaklar, tarihi silahlar vb. eşyalar olacak. Veterinerin üstünü nasıl tasarlarım henüz tam emin değilim şu aşamada. Ama bina, toplam olarak 2 kat, belki bir ihtimal asma kat ile birlikte 3 kat olacak. Güncelleme oldukça yeni fotoğrafları ekleyeceğim 🙂

Önden görünüm

Antikacıya kolay erişim için açılabilen yan duvar

Antikacı içeriden görünüm

Veteriner üstten görünüm (sağ altta ufak operasyon yatağı mevcut)

Mama reyonu ve kasa (sticker pack kullanılmıştır)

• Bu konu 7 months önce önce pekaziz tarafından değiştirildi.
    • Bu konu 7 months önce önce Governor tarafından değiştirildi.
    Governor
    Yönetici

Tebrik ederim çok güzel olmuş benim de bu aralar sadece antikacı olarak 16×32 bir moc’um var. Henüz gelişme aşamasında, seninkini görünce çok merak ettim, yandan açılması çok güzel olmuş, dikdörtgen ve dar bir dükkan yapmak LEGO için zor bir iş,

veteriner dükkanının tabela kısmı inanılmaz iyi olmuş, Maalesef şu modüler standartındaki dark bluish gray 2×2 tile’ın kıtlığı insanı farklı renkte tile kullanmaya itiyor. Tek eleştrim binanın rengiyle aynı olan kaldırımlara, kontrast katması açısından başka bir renk ile kaplanabilir. Eline sağlık ben çok beğendim

amok
    Katılımcı

MOC’ların yapım aşamalarını izlemek çok keyifli oluyor. Sizinki de çok güzel gözüküyor daha şimdiden. Binanın sağ köşesi (siyah kısım) 10217 – Diagon Alley setindeki Ollivanders binasına benziyor, çok tatlı olmuş.

Cem
    Katılımcı

Emeğinize sağlık, güzel gözüküyor, tabela gerçekten güzel olmuş, yana açılma fikride gerçekten güzel, daha çok erişim sağlamışsınız, veteriner içindeki sanırım su sebili çok iyi düşünülmüş bence…

de2002
    Katılımcı

Çok güzel olmuş. Özellikle antika dükkanının pencereleri çok etkileyici. Ben de benzer bir teknik kullanmıştım. Pencerenin önüne ufak bir bahçe eklemeyi düşünebilirsin ama. Pencerenin alt kısmı ve kaldırım arasında daha iyi bir geçiş sağlar bence. Kedi ve köpek kafaları da harika olmuş.

pekaziz
    Katılımcı

Herkese teşekkür ederim 🙂 Antikacının ikinci katı da bitti, akşam vakit bulabilirsem yeni fotoğraf atacağım.

@Governer, bahsettiğin zemin meselesi benim de rahatsız olduğum bir durumdu ama açık gri parçalar ancak dün elime geçtiği için zemini de ilk etapta elimdeki parçalarla yapmak durumunda kaldım. Son hali senin dediğin gibi olacak.

@Amok, dediğin gibi Ollivanders binasından esinlenerek tasarladım o kısmı 🙂

Legopinion
    Yönetici

Detaylar harika görünüyor. Pawn shop ayarında antikacı karışımı bir moc’um var gaza gelirsem paylaşım yapacağım 😀

Ozcanasrocker
    Katılımcı

Harika görünüyor.İşin zor kısmını bitirmişsiniz.Üst katları yapmak giriş katına göre daha kolay oluyor bence.Emeğinize sağlık.

pekaziz
    Katılımcı

Selamlar. Yapıma devam ederken veterinerin üst katta olması daha mantıklı geldi zira oldukça geniş bir alan kapladığı için merdiveni yerleştimek zor olacaktı. Bu sebeple alt kata pastane ekledim ve sol tarafa da veterinere çıkış için merdiven boşluğu yerleştirdim. Antikacının da üst katını tamamladım. Bu akşam da iç dekorasyonu tamamlamaya çalışacağım. Bricklink’ten beklediğim parçalar gelince de çatıları bitirip sonlanır 🙂

Hep gece çektiğim için fotoğraflar kalitesiz duruyor. Haftasonu ışıklı bir ortamda yeni fotoğraflar eklemeye çalışacağım 🙂

legomanjackson
    Katılımcı

mükemmel olmuş

Alpollo99
    Katılımcı

Harika görünüyor detaylar da çok iyi olmuş, bitmiş halini çok merak ediyorum.

pekaziz
    Katılımcı

Karantina ve evde geçen bir haftalık süreçte başlamış olduğum çalışmayı nihayet tamamladım. Bina iki bölümden oluşuyor. Giriş katın en solunda üst kata çıkan merdiven, ortada ise pastane yer alıyor. Üst katta ise veteriner/pet shop mevcut. Sağ tarafta ise giriş katı ve asma kat olmak üzere iki katlı antikacı bulunuyor.

Pastane

Antikacı girişi

Veteriner dıştan görünüm

Pastane ve üst kata çıkış merdiveni

Veteriner üstten görünüm

Pastane yakın çekim

Antikacı çatı çıkarılmış görünüm

Antikacı (kim acaba? :)) ve duvardaki tablolar

Yana açılan kitaplık

Antikacı üst kat 1

Antikacı üst kat 2

Antikacı asma kata çıkış

Binanın arka cephesi

Arka bahçe yakın çekim

Legopinion
    Yönetici

Detaylar göz kamaştırıyor, çok güzel olmuş

Governor
    Yönetici

ya şimdi farkettim şu kaka temizleyen petshop görevlisi detayı efsane olmuş 😀

Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.