75885 - Speed Champions - Ford Fiesta Fotoğraflı İnceleme

Moderatörler: Governor, Legopinion

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Prş Kas 08, 2018 5:23 pm

Kod: 75885
Set Adı: Ford Fiesta M-Sport WRC
Tema: Speed Champions
Üretim Tarihi: 2018
Parça Sayısı: 203
Fiyatı: 62,90TL

Çocuğun doğumgünü için indirimli bir dönemde almıştım bu seti. 25'i hafta sonu seti açtık ve beraber yaptık. Oğlanı seti sabah yapmaya ikna edemediğim için fotoğraflamayı akşam yapmak zorunda kaldım, maalesef renkler o yüzden biraz kayık.

Setimiz Speed Champion serisindeki ilk modern rally arabası ve umarım devamı da gelir. Kapakta aracın ralli yarışlarına özgü havada yakalanmış bir enstantanesi yer alıyor. Kutuyu açtığımızda Speed setlerinde benim gözüme ilk çarpan tabiiki inanılmaz çok sayıdaki çıkartma sayfası oluyor ve bu sette de farklı değil. Parça çeşitliliği de çok fazla, 9 farklı renkte parça yelpazesi bulunmakta.

Resim Resim Resim

İncik boncuk parça çok olduğu için ufacık seti 200 parça ile yapıyoruz. İşin içersine oğlanın çıkartma yapıştırma aşkı girince yapım süresi gereksiz uzuyor aslında. Ama genede kabul etmem gerek, 7 yaş için yeterli özeni gösteriyor çıkartmalarda.

Resim Resim Resim Resim

Aracımız tamamlandığında çok şık bir görüntüsü var. Minifigür biraz ufak kalıyor yanında sanki. Ufak parçalar sayesinde aracın çeşitli yerlerinde ilginç detaylar oluşturulabiliyor. Gerek ön tampon, gerekse arka kanatta bu detayları görebilirsiniz.

Resim Resim

Aracımızın bir özelliğide gerçek ralli arabalarında olduğu gibi ön tarfa ilave far sisteminin takılıp çıkartılabilmesi. Bence sade hali daha güzel. Zaten oğlanında pek hoşuna gitmediği için anında söktü.

Resim Resim

Yapım sonrası bir tonda yedek parça çıkıyor. Nerdeyse setteki her slope parçasının yedeği var.

Resim

Puanlama:

Parçalar:
6 - Çok fazla renk çeşitliliği var. Böyle olunca parçaların farklı tasarımlarda kullanımı pek kolay olmuyor.
Fiyat: 8 - İndirimli fiyatı sayesinde bence başarılı bir alışveriş. İnşallah yeni yıl bize kötü sürprizler yapmaz.
Oyananabilirlik: 6 - Çok statik bir set. Oynamaktan ziyade sergilemeye daha uygun. Oynayanlar olacaktır ama bizim oğlan 1 saat sonra kenara koydu.
Tasarım: 8 - Speed setlerinin avantajı ufak parçalarla çok farklı detaylar içeren modeller üretmek mümkün. Bu sette de durum farklı değil.
Kolleksiyon Değeri: 7 - Bence göze hoş gelen bir yapısı var. Diğer Speed setleri ile renkli bir görsellik oluşturacaktır. Seriye yeni ralli arabalarıda katılırsa yalnız kalmaz..

Düşünceler:
Sete bütün olarak baktığımda güzel modellenmiş ve çıkartmalar olmadan da iş yapacak bir tasarımı var bence. Çıkartmaların birbirini tamamlayan yapısı güzel ama uygularken biraz özen göstermek gerekiyor. Onun dışında ralli arabalarına güzel bir giriş olmuş. 2019 yılında yeni ralli arabaları görmek isterim.

.

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Kas 08, 2018 8:25 pm

Süper inceleme lordum ancak bu setin tek sıkıntısı ford fiesta ile uzaktan yakından alakası olmaması :D
Modülerin hastasıyım, rampaların ustasıyım B)

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Cum Kas 09, 2018 12:16 am

Her zamanki gibi zevkle okuduğum bir inceleme.

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Cum Kas 09, 2018 8:26 am

Teşekkürler arkadaşlar. @Governor sen dedikten sonra youtube'da bütün speed setlerini gerçek arabalarla karşılaştırma videosu buldum. Hakkatten bazı setlerde acaip hayalgücümüzü kullanmamız gerekiyor benzetmek için. Yalnız eski model arabaların modellemesi daha güzel sanki.

https://www.youtube.com/watch?v=m9pE5UxJ8IY

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir