Lego Technic 9394 Jet Plane Fotoğraflı İncelemesi

Moderatörler: Governor, Legopinion

Kullanıcı avatarı
Legolord
Tasarımcı
Tasarımcı

Pzr Eki 07, 2018 12:44 am

Kod: 9394
Set Adı: Jet Plane
Tema: Technic
Üretim Tarihi: 2012
Parça Sayısı: 499
Fiyat: 2012 yılında 110TL

Aslında bu set iş yerindeki bir arkadaşa ait. Zamanında yurtdışına bir seyahatinde almış ancak yapamayacağına karar verip kenara koymuş. Geçen gün bana yapmam için getirdi. Bende tabi ricasını kıramadım :) . Bir kaç saat içersinde seti yapıp kendisine teslim ettim. Tabi arada fotoğraflarını çekerek bu incelemeyi hazırladım. Bence herkese faydalı oldu.

Setimiz orta büyüklükte bir kutuda geliyor. Kutudan çıkan torbalarda numara bulunmuyor, 2012'de henüz bu sisteme geçilmemiş görünüyor. Parça içeriği bol ve çeşitli. Tek eksik çıkartmalar, arkadaş maalesef çıkartmaları kaybetmiş.

Resim Resim Resim

Yapımın daha hemen başlarında modelin büyüklüğü farkediliyor. İnce uzun gövde içersine kademe kademe fonksiyonları eklemeye devam ediyoruz.

Resim Resim Resim

Kaplama parçalarınıda taktıktan sonra modelimiz tamamlanıyor.

Resim
Resim

Setin en göze çarpan fonksiyonu kanatların açılıp kapanması. Kanatları uçağın arkasında yer alan jet motoru parçasını çevirerek açıp kapayabiliyoruz:

Resim Resim

Uçağın kokpitini gövde üzerindeki açıklıkta yer alan çarkı çevirerek açıp kapatabiliyoruz:

Resim
Resim

İniş takımlarını gövde altında yer alan çubuğu çevirerek açıp kapatabiliyoruz:

Resim
Resim

Ve son olarak, kokpitteki kolu ileri geri hareket ettirerek arka kanataları indirip kaldırabiliyoruz:

Resim
Resim

Setten kayda değer yedek parça çıkmıyor.

Resim

Puanlama:
Parçalar: 8 - Bu kategoriyi değerlendirecek kadar Technic'çi değilim ama ben gördüğüm parçalardan memnun kaldım. Kırmızı güzel bir renk.
Fiyat: 9 - Seti bugün bir dükkandan almak mümkün olmayabilir ama zamanında 40 Euro olan seti bugünün kurundan almak bile süper olurmuş.
Oynanabilirlik: 9 - Sonuçta bir uçak ve bir sürü fonksiyonu var. Sağlam yapısıyla hem sergilenebilir, hem oynanabilir.
Tasarım: 9 - Rengi, görüntüsü, fonksiyonları ile çok güzel tasarlanmış birset. Son zamanlardaki teknik setlerdeki gibi çok kapalı olamaması bence bir artı.
Kolleksiyon Değeri: 6 - Technic setlerin bir çoğunun kolleksiyon değeri olduğunu düşünmüyorum. Ciddi özellikli olmaları lazım. Bütün artılarına rağmen bu set çok özellikli gelmedi bana.

Düşünceler:
Set gerçekten çok başarılı. Boyutuyla göz dolduruyor. İlk başta çıkartmalar eksik demiştim ama set bu haliylede çok şık. Fonksiyonları da gayet başarılı. Kolleksiyonunuzda kimseyi bir Volvo Loader veya Unimog kadar etkilemeyebilir ama güzel bir set. Bir Legosever olarak bende olmasını isterdim.

Hiko
Moderatör
Moderatör

Pzr Eki 07, 2018 5:42 pm

Bu setin bu kadar büyük olduğunu hiç tahmin etmiyordum. Eline sağlık detaylı bir inceleme olmuş :)

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Pzt Eki 08, 2018 3:47 am

Oldukça kompakt ve eğlenceli bir setti. Aldığım için son derece memnunum. Keşke ikincisini de alsaymışım diye düşünmüyor değilim.

Bu arada 2012de numaralı poşet sistemi vardı fakat küçük setlerde kullanılmıyordu. Unimog veya UCS boyutlarındaki setlerde rastlanıyordu. Ayrıca kırmızı bükülebilir axleın yedek parça olarak konulması şaşırtıcı. Benimkinde var mıydı hatırlamıyorum ama legodan beklenmeyecek bir şey. Belki de paketleme esnasındaki bir yanlışlık sonucu konmuştur.

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Pzt Eki 08, 2018 3:48 am

Unutmadan ekleyeyim Cargo Planeden sonra en güzel ikinci uçabilen taşıt.

Kullanıcı avatarı
Technicman
Moderatör
Moderatör

Cmt Eki 20, 2018 9:03 pm

Herkes adına faydalı bir inceleme olmuş emeğinize sağlık. Çıkarmalarla azıcık baskın kırmızılık kırılır mı dedim ama çok değişecek gibi değil. Göze büyük gelmesi güzel.
Sorun varsa Technic çözer B)

Kullanıcı avatarı
Legopinion
Set İncelemeleri Moderatörü
Set İncelemeleri Moderatörü

Cmt Eki 20, 2018 10:56 pm

O yıllarda hiç dikkat etmediğim bir teknik setiymiş, inceleme olmasaydı böyle bir setin varlığından haberdar olmazdım. Güzel inceleme olmuş ellerine sağlık.
https://www.instagram.com/legopinion/
https://www.facebook.com/Legopinion/
https://legopinion.tumblr.com/
http://profile.ameba.jp/legopinion

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir