✅ LEGO Studios 1353 Car Stunt Studio seti Fotoğraflı incelemesi

2000 dolayları ve öncesine ait tüm efsane setler

Moderatörler: Legopinion, MicrOmega

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı
Mesajlar: 537
Kayıt: Sal Oca 31, 2017 10:32 am
Konum: 34840

Prş Şub 02, 2017 11:04 pm

Kod: 1353
Set Adı: Car Stunt Studio
Tema: Studios
Üretim Tarihi: 2001
Parça Sayısı: 155
Fiyat: 20 $

Bir Studios serisi seti ile daha karşınızdayım. :)

Bu sefer sizlere aktaracağım set olan 1353 numaralı Car Stunt Studio seti, otoyolda giderken tehlikeli numaraları başarı ile gerçekleştiren bir dublörü merkezine oturtmuş durumda.

1.jpg
Setimizde 1 adet yönetmenimiz ve 1 adet dublör sürücümüz mevcut (Dublörümüz biraz utangaç olacak ki hiçbir fotoğrafta yer almamayı başarabilmiş.) Bunun haricinde, fotoğrafta gördüğünüz rampa tek parça olup, kağıda yakın bir inceliğe sahip plastik materyalden oluşuyor.

2.jpg
Rampanın sonundaki yol yapım çalışmasının olduğu kısım seyyar/portatif bir özellikte. Hızını alan ve frenleri patladığı için duramayan aracımızın, bariyerlere çarpması ile birlikte söz konusu alan yıkılmaya başlıyor.

3.jpg
Bu da setimizdeki kameraman, sabit kamerası ve renkli spotlara ait bir görüntü.

4.jpg
Setimizin ana unsuru olan araç ise tam bir arkaik tasarıma sahip. Minifigür ile ölçeklendirildiğinde oldukça kaba ve hantal bir izlenim uyandırıyor. Eminim dikkatli gözlerden bu fotoğraftaki ufak bir detay kaçamamıştır. Aracın gövdesinde "+" profilli girintiye sahip olan bir parça bulunmakta. Bunun nedenini ise aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

6.jpg
Evet, aracın yan kısmına yerleştirilebilen bir adet kontrol çubuğumuz mevcut. Bu çubuk sayesinde aracımızı avuçlamadan hareket ettirmek ve setin ait olduğu temanın ruhuna uygun bir biçimde ortamlar oluşturabilmek bu sayede mümkün oluyor. Çok gerekli bir detay mı diye sorarsanız, "olmasaydı da olurdu" diye yanıtlayabilirim.

7.jpg
Aracımızdaki büyük ve orantısız duran tekerlekler ise, sorunsuzca her türlü engelin üstünden geçip gidebilmesini sağlamakta.

Studios temasındaki tüm setler gibi 1353 Car Stunt Studio seti de tam anlamıyla oynanabilirliği üstün tutan ve oynaması gerçekten de fazlasıyla eğlenceli olan setlerden bir tanesi. :)
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

Kullanıcı avatarı
Technicman
Moderatör
Moderatör
Mesajlar: 328
Kayıt: Sal Oca 31, 2017 10:26 am
Konum: Akhisar

Prş Şub 02, 2017 11:43 pm

sefa gerçekten ilginç setlere değinmiş sin hiç görmediğim bir seri ve çok güzelmiş eline ve emeğine sağlık.
Sorun varsa Technic çözer B)

Cevapla
  • Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

    Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir