LEGO 10243 Creator Expert Parisian Restaurant

LUG'umuzun YouTube kanalında paylaşılan videolar

Moderatör: Governor

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Oca 03, 2019 11:16 am

Onur abi İzmirde güzel bir video hazırlamış, hep beraber izleyelim :)

Modülerin hastasıyım, rampaların ustasıyım B)

Kullanıcı avatarı
amok
Meraklı
Meraklı

Prş Oca 03, 2019 12:00 pm

Güzel olmuş, ellerine sağlık yapanın :)

Kullanıcı avatarı
Legolord
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Oca 03, 2019 1:01 pm

Modüler setler süzlemeleri ve detaylarıyla her zaman ilgi çekici. Seyretmesi çok keyifliydi. Onur arkadaşımızın eline sağlık. Ne kadar süre ile sergileniyor Lego Store'da setler?

fisherman
Meraklı
Meraklı

Prş Oca 03, 2019 1:03 pm

Benim yıllar önce satın alıp hala rafında kutulu bekletip, evde afacankar yüzünden yapamadığım settir bu. Modüler içinde en güzel setlerden biri bu settir diyen çok.

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Oca 03, 2019 3:32 pm

@fisherman aynen öyle en güzellerinden biri özellikle mimari açıdan. Valla kıyamama gibi bi durum yoksa açıp yapmanı tavsiye ederim

fisherman
Meraklı
Meraklı

Prş Oca 03, 2019 5:37 pm

Governor yazdı:
@fisherman aynen öyle en güzellerinden biri özellikle mimari açıdan. Valla kıyamama gibi bi durum yoksa açıp yapmanı tavsiye ederim

Yok üstadım evde 3 tane küçük afacan var. Yapmaya başlasam yaptırmazlar, yaptım diyelim ev oynucaz diye tabure sandalye alıp bir şekilde ele geçirip oynayıp dağıtırlar. Bi kaç seti mundar ettiler böyle. O yüzden seti yapmaya pek cesaretim yok :D

Kullanıcı avatarı
pekaziz
Meraklı
Meraklı

Prş Oca 03, 2019 7:44 pm

Çocukların yaşları kaç bilmiyorum ama çok çok ufak değillerse bence bu kadar çekinmeyin. Ben şu an 3 yaşında olan oğlumu bir sene öncesine kadar hep Duplo'lara yönlendirmeye çalıştım. Abartmayayım ama sevmesi için neredeyse 5-6 bin liralık Duplo set aldım. Ama onun gözü hep klasik Lego'lardaydı. Ben de iki yaşından itibaren gözetimim altında bunları oynatmaya başladım. Tabi yaşları çok küçük olduğu için tedbirli olmak lazım. Benim oğlan alışık olduğu için ağza götürme, yutma vb bir durum olmadı ama her çok çocuk aynı olmuyor.

Artık modüler evleri veya istediği herhangi bir seti gönül rahatlığıyla verebiliyorum. Eskisi kadar dağınık oynamıyor, çünkü parça kaybolduğu zaman o setin bir daha eskisi gibi olamayacağını (en azından ben toparlayana kadar) biliyor. Yaşına göre ince motor becerisi de çok ilerledi. Ufacık parçaları dahi takabiliyor kolayca. Hemen olsun tavrı bir kaç aya biterse Junior setleri de sadece ona yaptıracağım :)

Konu Parisian Restaurant'tı değil mi? :)

Şahane bir set, hatta bana kalırsa görsel olarak şu zamana kadarki en iyi set (belki Assembly Square ile yarışır). Mutlaka yapmanızı öneririm. Oynanabilir özellikleri de çok fazla ufaklıklar için.

Kullanıcı avatarı
MicrOmega
Montajcı
Montajcı

Pzt Oca 07, 2019 1:37 am

Parisian favori modülerimdir. Hep alayım dediğim ama modüler işine girmek istemediğim için de almadığım bir set aynı zamanda. Zamanında iki tane alan legocuyu tebrik etmek lazım. Birisini yapar seyreder, ötekinin kutusunu seyreder.

fisherman
Meraklı
Meraklı

Pzt Oca 07, 2019 11:20 am

pekaziz yazdı:
Prş Oca 03, 2019 7:44 pm
Çocukların yaşları kaç bilmiyorum ama çok çok ufak değillerse bence bu kadar çekinmeyin. Ben şu an 3 yaşında olan oğlumu bir sene öncesine kadar hep Duplo'lara yönlendirmeye çalıştım. Abartmayayım ama sevmesi için neredeyse 5-6 bin liralık Duplo set aldım. Ama onun gözü hep klasik Lego'lardaydı. Ben de iki yaşından itibaren gözetimim altında bunları oynatmaya başladım. Tabi yaşları çok küçük olduğu için tedbirli olmak lazım. Benim oğlan alışık olduğu için ağza götürme, yutma vb bir durum olmadı ama her çok çocuk aynı olmuyor.

Artık modüler evleri veya istediği herhangi bir seti gönül rahatlığıyla verebiliyorum. Eskisi kadar dağınık oynamıyor, çünkü parça kaybolduğu zaman o setin bir daha eskisi gibi olamayacağını (en azından ben toparlayana kadar) biliyor. Yaşına göre ince motor becerisi de çok ilerledi. Ufacık parçaları dahi takabiliyor kolayca. Hemen olsun tavrı bir kaç aya biterse Junior setleri de sadece ona yaptıracağım :)

Konu Parisian Restaurant'tı değil mi? :)

Şahane bir set, hatta bana kalırsa görsel olarak şu zamana kadarki en iyi set (belki Assembly Square ile yarışır). Mutlaka yapmanızı öneririm. Oynanabilir özellikleri de çok fazla ufaklıklar için.
Aziz hocam çocuklar ile bizin setkerin klasik lego parçaları ile oynama sıkıntısı yok, hatta hep berber oynuyoruz/oynuyorlar. Tek fark parçaları paylaşamıyorlar ve başlıyorlar kavgaya :) Bir dünya kapı pencere var hala yetiremedim keratalara. Fakat flagship setleri uzak tutmak en güzeli. Zıpalar lego oynaya oynaya hangi setin güzel ve daha oynanabilir olduğunu çözmüşler. Direkt bizim flagship pahalı setlere saldırıyorlar.

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Pzt Oca 07, 2019 11:26 pm

fisherman yazdı:
Prş Oca 03, 2019 5:37 pm
Governor yazdı:

Yok üstadım evde 3 tane küçük afacan var. Yapmaya başlasam yaptırmazlar, yaptım diyelim ev oynucaz diye tabure sandalye alıp bir şekilde ele geçirip oynayıp dağıtırlar. Bi kaç seti mundar ettiler böyle. O yüzden seti yapmaya pek cesaretim yok :D
heheh o zaman çocukları hafta sonu etkinliklerine göndermek lazım hanımla başka çaresi yok |'D

Kullanıcı avatarı
Technicman
Moderatör
Moderatör

Cum Oca 11, 2019 11:16 pm

Legolord yazdı:
Prş Oca 03, 2019 1:01 pm
Modüler setler süzlemeleri ve detaylarıyla her zaman ilgi çekici. Seyretmesi çok keyifliydi. Onur arkadaşımızın eline sağlık. Ne kadar süre ile sergileniyor Lego Store'da setler?
Valla teşir bölümünde ne kadar kalır bilmiyorum. Teşekkür ederim. Ama süslemeler adamı bitiriyor.
Sorun varsa Technic çözer B)

Kullanıcı avatarı
Technicman
Moderatör
Moderatör

Cum Oca 11, 2019 11:17 pm

amok yazdı:
Prş Oca 03, 2019 12:00 pm
Güzel olmuş, ellerine sağlık yapanın :)
Teşekkür ederim
Sorun varsa Technic çözer B)

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir