Video Önerisi

Diğer bölümlere uymayan, LEGO® ile ilgili tüm içerikleri bulabileceğiniz ve paylaşımlarını yapabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz alan.

Moderatör: MicrOmega

ilhansotw
Acemi
Acemi

Cum Oca 04, 2019 2:35 pm

Hobiye tövbe ettikten sonra yeminimi bozup aldığım bugatti'yi bu hafta sonu yapmayı düşünüyorum. Dümdüz yapsam mı yoksa timelapse, stopmotion gibi bir şekilde kayıt altına alsam mı? Ne dersiniz?

Zaten zilyon tane videosu var gerek yok mu dersiniz, yoksa ne gerek yoku hatta diğer technicleri sıfırdan yaparak video kaydı yap mı dersiniz.

Not: youtube da kanalım var, tripod, gopro4 var, telefon için üç ayak var. kendimi göstermeyi ve konuşmayı oldum olası sevemedim o yüzden açı, uzaklık, konsept (örn. tüm parçaları ayıklayıp yapmak veya tüm parçaları bir kutuya döküp yapmak) gibi fikirlerinize ihtiyacım var.

Kanalın durumu bu, çorba gibi her şey var. (abone olmayı unutmayın) :P
https://www.youtube.com/channel/UCQ9qIT ... subscriber

brkylmz
Acemi
Acemi

Cum Oca 04, 2019 7:15 pm

Oncelikle hobiyi biraktim dediginiz gunu hatirliyorum, sonrasinda gidip Bugatti aldiginizi duyunca bastim kahkahayi |D

Videoyla ilgili sahsi yorumuma gelirsem, "speed build" videolari hic ilgimi cekmiyor. Ne derde dermanlar onu da anlamis degilim :) (belki birileri videoya bakarak yapiyordur diycem ama yapim kitapciklari her yerde mevcut zaten). Bazi setlerin sadece speed build videolari oluyor, o zaman da istemsizce videoyu sonuna alip ortaya cikan seye bakiyorum.

Asil keyif aldigim videolar, seti detaylica inceleyen videolar. Moduler bi setse eger, diger setlerin yaninda nasil durdugunu gosteriyorlar, katlari odalari tek tek inceliyorlar acaip keyif aliyorum izlerken. Ya da technic bi setse, neresi nasil hareket ediyor, detaylar neler vs.

Turkiye'de video konusunda cok fazla kaynak yok malum. O yuzden ne kadar cok kanal olursa o kadar iyi olur diye dusunuyorum.

Simdiden kolay gelsin :)

Kullanıcı avatarı
pekaziz
Meraklı
Meraklı

Cum Oca 04, 2019 10:04 pm

Bence de Türkçe arşiv oluşturmak adına inceleme videosu (çok uzun tutmamak kaydıyla) daha faydalı olabilir. Speed build olayını profesyonel yapan en az 8-10 kişi var zaten.

Kullanıcı avatarı
MicrOmega
Montajcı
Montajcı

Pzt Oca 07, 2019 1:17 am

Ben özellikle eski setlerin speed build videolarını çok seviyorum. Yeni setlerin videoları gırla mevcutken daha nadir olan eskilerin yapım tekniklerine vs. bakmak çok zevkli oluyor.

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir